Dwóch mężczyzn wyłudzających pieniądze zostało ujętych na gorącym uczynku.

Dwóch mężczyzn wyłudzających pieniądze zostało ujętych na gorącym uczynku. Dwóch mężczyzn wyłudzających pieniądze zostało ujętych na gorącym uczynku.

Zbiórka na rzecz osób niepełnosprawnych w Nowej Hucie okazała się oszustwem. 

 Uwagę operatora zwrócił mężczyzna, który zaczepiał przechodniów w Alei Róż – zbierał od nich nie tylko podpisy, ale i pieniądze. Wysłany na miejsce patrol straży miejskiej ujawnił, że młodzieniec pokazuje przechodniom kartkę o treści „Stowarzyszenie Regionalne Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie. Chcemy stworzyć narodowe Centrum Pomocy. Prosimy o wsparcie dla nas”. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, że taka instytucja w ogóle nie istnieje, zbiórka prowadzona jest nielegalnie, a mężczyzna udaje osobę głuchoniemą.

  Oszust został przekazany policji. Jego kompan podobną zbiórkę prowadził w przejściu pod Rondem Czyżyńskim, co również dostrzegł operator miejskiego monitoringu. Powiadomieni o tym fakcie policjanci zadziałali błyskawicznie i zatrzymali drugiego oszusta.

Apelujemy do krakowian, by zachowali czujność w kontakcie z osobami prowadzącymi zbiórki podpisów czy pieniędzy. W razie podejrzeń, że ktoś próbuje wyłudzić od nas dane osobowe, numery kont bankowych czy gotówkę możemy zwrócić się o pomoc pod numer alarmowy 112.

Info: Straż Miejska 

Dodaj komentarz