Karkowscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Karkowscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego Karkowscy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Podejrzany przyznał, że chciał, aby policjanci go zatrzymali, bo zimę zamierza spędzić w areszcie śledczym

Do niecodziennego zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym w Krakowie.

Około godziny 10.50 na telefon alarmowy 997 zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że na dworcu PKS w Krakowie zostanie podłożona bomba. Policjanci bardzo szybko ustalili, z którego telefonu dzwonił zgłaszający. Funkcjonariusze bezzwłocznie udali się na miejsce i zatrzymali będącego jeszcze w pobliżu budki telefonicznej 34-letniego mężczyznę, który przyznał się, że jest sprawcą fałszywego alarmu bombowego. 

Mężczyzna pytany o powody dla których wykonał telefon na Policję i przekazał informacje o bombie przyznał, że zrobił to bo…chciał spędzić zimę w areszcie.
34-latek nie posiada stałego adresu zamieszkania, dlatego też trudne warunki pogodowe postanowił „przeczekać” za kratkami. Mężczyzna jest znany Policji- kilkakrotnie wykonał już na numery alarmowe telefony- w których przekazywał nieprawdziwe informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych w miejscach użyteczności publicznej. Za swoje postępowanie 34-latek odpowie karnie z art. 224 a KK, jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8.

Mimo, że zawiadomienie złożone przez mężczyznę okazało się fałszywe specjalna grupa minersko-pirotechniczna z Komendy Miejskiej Policji oraz przewodnik z psem sprawdzili teren PKS w Krakowie. Decyzją dyrekcji dworca ewakuowanych zostało około 250 osób, które przebywały na dworcu. Funkcjonariusze nie ujawnili żadnego ładunku wybuchowego.

Przypominamy, że wszelkie przypadki zgłaszania fałszywych informacji o podłożonych ładunkach wybuchowych będą surowo karane. Pamiętajmy, że każde sprawdzenie minersko-pirotechniczne generuje znaczne koszty, które ponosimy wszyscy jako obywatele. Ponadto służby porządkowe zaangażowane do sprawdzania i ewakuacji obiektów, w których maja znajdować się domniemane ładunki wybuchowe, nie mogą nieść pomocy osobom, które w tym czasie naprawdę jej potrzebują. 

Dodaj komentarz